Przyspieszone postępowanie układowe dla GetBank

Przyspieszone postępowanie układowe dla GetBank

Jeszcze na początku marca 2018 r. firma była najszybciej rozwijającym się podmiotem w branży finansowej i była wyceniana na 2,5 mld złotych. Obecnie nie ma żadnych informacji o wartości spółki, a od dwóch tygodni obrót akcjami i obligacjami został zawieszony.

Możliwością odzyskania przez inwestorów przynajmniej części pieniędzy jest powrót do notowań. Jednakże warunkiem jest opublikowanie przez spółkę rocznego raportu za 2017 r., który miał ukazać się w poniedziałek 30 kwietnia 2018 r. Jednakże inwestorzy dowiedzieli się, że zarząd miał za mało czasu na ustalenie rzetelnej sytuacji finansowej spółki. Ponadto opinii o sprawozdaniu finansowym nie był w stanie sporządzić audytor.

Z powyższego wynika, iż spółka nie udzielała pełnych informacji na temat swojej faktycznej sytuacji finansowej i nikt dziś nie jest w stanie powiedzieć, w jakiej kondycji znajduje się GetBack.

Spółka 2 maja 2018 r. złożyła do Sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, a w dniu 10 maja 2018 r. Sąd Rejonowy we Wrocławiu otworzył postępowanie restrukturyzacyjne.

Z przedstawionych przez Spółkę propozycji układowych wynika, że GetBack spłaci 65,36 proc wyemitowanych obligacji, a spłata ma zostać rozłożona na 7 lat. Pozostałe zadłużenie ma zostać zmienione na akcje, których cen emisyjna ma wynosić 8,63 zł.

 

Źródło:

www. forsal.pl/artykuly/1121439,getback-kupil-wszystkich-dlaczego-w-kilka-tygodni-upadl.html

www.rp.pl/Finanse/305099874-GetBack-przekonuje-ze-moze-kontynuowac-dzialalnosc.html

www.rp.pl/Finanse/305109958-GetBack-z-przyspieszonym-postepowaniem-ukladowym.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.