Restrukturyzacja zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne

Restrukturyzacja zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne

Rząd ma się zająć projektem ustawy o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne. Zgodnie z projektem ustawy restrukturyzacją mają być objęte długi o charakterze pieniężnym, które powstały w związku z prowadzeniem działalności rolniczej. Z możliwości oddłużenia będą mogły skorzystać osoby fizyczne lub prawne, które są niewypłacalne lub zagrożone niewypłacalnością i prowadzą działalność rolniczą od co najmniej trzech lat.

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że w ostatnim czasie zadłużenie mieszkańców wsi wzrosło. W ponad 20 proc. zadłużenie dotyczy zobowiązań wobec banków i instytucji finansowych. Zgodnie z projektem ustawy wsparcie producentów rolnych da im możliwość spłaty zobowiązań bez zgody wierzycieli na ich restrukturyzację. Podjęte działania nie zmniejszą kwot długu do spłaty.

Ustawa nie będzie mogła być stosowana wobec osób znajdujących się w upadłości czy likwidacji oraz wobec których toczy się postępowanie restrukturyzacyjne.

Źródło: http://m.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rzad-zajmie-sie-projekt-ustawy-o-oddluzaniu-gospodarstw-rolnych,159229.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.