Amerykański Amazon lat 30 planuje złożyć wniosek o upadłość

Amerykański Amazon lat 30 planuje złożyć wniosek o upadłość

W ostatnich dniach Sears Holding skontaktował się z bankami w celu uzyskania finansowania potrzebnego do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Firma ma do spłacenia 134 mln dolarów, których może nie być w stanie spłacić.

Ostatnim rentownym rokiem dla sprzedawcy detalicznego był rok 2010. Analitycy twierdzą, że Sears musiałby wygenerować ponad 1 miliard dolarów rocznie, aby utrzymać się na rynku, ponieważ jego sprzedaż nadal się zmniejsza. Obecnie firma posiada mniej niż 900 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych i zatrudnia poniżej 90.000 pracowników.

Sears jest w trybie przetrwania od ponad dekady. Od czasu fuzji z Kmart Sears oddzielił Lands’ End, sprzedał markę narzędzi Craftsman do Stanley Black & Decker i zamknął setki sklepów, z których 250 włożył do funduszu inwestycyjnego związanego z obrotem nieruchomościami znanego jako Seritage.

Podjęte dotychczas działania polegające na sprzedaży najlepszych aktyw w celu spłacenia długu, pozostawiły firmie niewiele pieniędzy na reinwestycje sklepach. Efektem wskazanych czynności były puste półki, ponieważ kluczowi dostawcy, obawiający się przyszłości Sears, domagali się bardziej rygorystycznych warunków płatności.

 

Źródło: www.cnbc.com/2018/10/10/sears-arranges-financing-for-a-potential-bankruptcy.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.