Restrukturyzacja Grupy Ursus

Restrukturyzacja Grupy Ursus

Zgromadzenie akcjonariuszy Ursus oraz Ursus Bus podjęło decyzje o połączeniu spółek. Oznacza to, że producent maszyn rolniczych wchłonie spółkę wytwarzającą autobusy. Połączenie spółek ma pomóc w ratowaniu przedsiębiorstwa Ursusa.

Z komunikatu giełdowego Spółki wynika, że po połączeniu będzie ona kontynuować działalność w zakresie produkcji autobusów i trolejbusów, a także prowadzić dalszą restrukturyzację grupy Ursus. Spółka obecnie przeniosła się z Lublina do Dobrego Miasta i planuje sprzedasz fabryki w Opalenicy.

Ponadto Spółka złożyła w Sądzie Rejonowym w Olsztynie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu naprawy finansów spółki.

Zarząd spółki uzasadniając złożenie wniosku wskazał, że „Złożenie wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości emitenta poprzez umożliwienie mu restrukturyzacji przy zabezpieczeniu praw wszystkich wierzycieli emitenta. Zarząd emitenta zamierza podejmować czynności prawne i faktyczne, które będą zmierzać do poprawy sytuacji ekonomicznej spółki i mających na celu przywrócenie spółce zdolności do wykonywania zobowiązań, jednocześnie korzystając z ochrony przed egzekucją”.

 

Źródło: kurierlubelski.pl/ursus-bus-polaczy-sie-z-ursusem-ma-to-ulatwic-restrukturyzacje-zagrozonej-upadloscia-firmy/ar/c3-14784228

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.