OneWeb składa wniosek o ogłoszenie upadłości

OneWeb składa wniosek o ogłoszenie upadłości

OneWeb to firma, która obok Amazonu i SpaceX miała stworzyć sieć satelitów dostarczającą internet satelitarny. Obecnie przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość i zwolnienia 500 pracowników. Prawdopodobną przyczyną przygotowania przez firmę wniosku o upadłość jest brak otrzymania dofinansowania od największego inwestora japońskiego SoftBanku.

OneWeb w celu stworzenia sieci internetu satelitarnego planował wynieść na orbitę okołoziemską 650 satelitów. W tym celu zebrała około 3,5 mld dolarów od inwestorów takich jak Virgin Group, Qualcomm czy Airbus. Ostatnio firma wniosła na orbitę kolejne 34 satelity zwiększając ich liczbę do 74. Firma planowała wprowadzenie usługi, w niektórych państwach, jeszcze pod koniec 2020 roku.

Firma planuje utrzymać pracowników, którzy kontrolują satelity znajdujące się obecnie na orbicie. Liczba satelit znajdujących się na orbicie jest zbyt mała, aby OneWeb mógł zaoferować dostęp do internetu na jakimś niewielkim obszarze. Na chwilę obecną nie wiadomo czy satelity pozostaną na orbicie czy może zostaną sprowadzone na ziemie.

 

Źródło: www.spidersweb.pl/2020/03/oneweb-satelity-megakonstelacje-problemy.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.