Niewystarczające wsparcie przedsiębiorstw

Niewystarczające wsparcie przedsiębiorstw

Druga fala koronawirusa doprowadziła do konieczności ogłoszenia częściowego lockdownu. Dla wielu firm obecna sytuacja może przyczynić się do zakończenia działalności gospodarczej.

Pomoc dla firm, które mają teraz ograniczoną możliwość działania lub w ogóle nie mogą prowadzić działalności, zaoferował premier. Wspomniana pomoc ma się sprawdzać do: jednorazowego postojowego, zwolnienia ze składek na ZUS za miesiąc listopad i 5 tysięcy zł bezzwrotnej pożyczki. Przedsiębiorcy wskazują, że to zdecydowanie za małe wsparcie, które pomoże jedynie odroczyć w czasie decyzję o ogłoszeniu upadłości.

Zgodnie z zapowiedziami, pomoc przewidziana na łagodzenie skutków jesiennej fali koronawirusa ma przybrać inną formę niż ta udzielona w ramach poprzednich programów pomocowych. Obecnie przewiduje się wsparcie branż najsilniej odczuwających następstwa obecnej sytuacji.

Źródło: https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/57631,28-pazdziernika-2020/71816,Dziennik-Gazeta-Prawna/739508,Kroplowka-ratujaca-zycie-czy-przedluzanie-agonii.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.