Problemy centrów handlowych

Problemy centrów handlowych

Drugi lockdown dotknął centra handlowe w kluczowym dla nich momencie, mianowicie w okresie przedświątecznym, w trakcie którego generują największe zyski w skali roku.

Najemcy liczyli, że w trwającym właśnie okresie uda im się odrobić straty poniesione w trakcie wiosennego lockdownu. Tak się jednak nie stanie, ponieważ w przeciągu sześciu miesięcy ponownie musieli zastosować się do decyzji rządu o zamknięciu swoich sklepów zlokalizowanych w centrach handlowych.

W ich imieniu występują: Polska Rada Centrów Handlowych, Związek Pracodawców Polskich Obiektów Handlowych i Partnerów oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i zapewniając, że w centrach handlowych zagwarantowano wszystkie niezbędne środki sanitarne mające na celu zapewnienie klientom bezpieczeństwa. Apelują więc o nieprzedłużanie restrykcji i zezwolenie galeriom handlowym na pełne otwarcie wraz z końcem listopada. W przeciwnym razie wielu najemców będzie musiało zamknąć swoje sklepy, co będzie równoznaczne z utratą pracy przez wielu ludzi.

Źródło: https://www.rp.pl/Handel/201119839-Centra-handlowe-nie-przetrwaja-do-swiat.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.