Upadłość czy restrukturyzacja Module Technologies?

Upadłość czy restrukturyzacja Module Technologies?

Spółka Module Technologies, zajmująca się wielkopowierzchniowym budownictwem modułowym, od ponad roku bezskutecznie próbuje się zrestrukturyzować.

W trakcie minionych kilkunastu miesięcy spółka próbowała otwierać różne rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych. Wszystkie próby spotkały się z odmowną decyzją sądu. Spółka zdecydowała się więc na nowy tryb restrukturyzacji, mianowicie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, które w dużym stopniu odbywa się pozasądownie.

W ramach uproszczonej restrukturyzacji nastąpiło porozumienie wierzycieli spółki, które pozwoliło na złożenie wniosku do sądu o zatwierdzenie układu. Wcześniej jednak, na wniosek ZUS, sąd ogłosił upadłość spółki. Według spółki ogłoszenie upadłości było bezpodstawne, ponieważ nastąpiło po rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. W tej sytuacji, kluczowe wydaje się rozstrzygnięcie, czy zasadne było otwarcie uproszczonej restrukturyzacji, w stosunku do przedsiębiorstwa, które problemy finansowe ma co najmniej od roku. Z tego rodzaj restrukturyzacji miały bowiem korzystać firmy, których problemy z płynnością finansową wynikają z nadejścia pandemii koronawirusa.

Źródło: https://obligacje.pl/pl/a/module-technologies-w-upadlosci-czy-restrukturyzacji

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.