Kontynuacja restrukturyzacji spółdzielni Bielmlek

Kontynuacja restrukturyzacji spółdzielni Bielmlek

Restrukturyzacja spółdzielni mleczarskiej Bielmlek zostanie wznowiona.

W listopadzie 2020 roku do białostockiego sądu wpłynął wniosek zarządcy sądowego o umorzenia procesu restrukturyzacyjnego spółdzielni Bielmlek. Uzasadnieniem do jego złożenia wniosku był brak środków na prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Na decyzję sądu dotyczącą umorzenia postępowania wpłynęły zażalenia złożone przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską Piątnica, planującą przejęcie spółdzielni Bielmlek, i głównych wierzycieli. Dzięki temu proces restrukturyzacji może być kontynuowany.

Celem zwiększenia wpływów w masie sanacyjnej, Rada Wierzycieli podjęła decyzję o obniżeniu kosztów funkcjonowania spółdzielni, w tym o zmniejszeniu wynagrodzenia członków Zarządu i Rady Nadzorczej.

Na obecną chwilę zadłużenie Bielmlek wynosi blisko ćwierć miliona złotych. Lista podmiotów, którym spółdzielnia zalega z uregulowaniem zobowiązań jest długa. Jej majątek szacowny jest na 140 mln złotych. Oznacza to, że wszystkie długi nie zostaną spłacone.

Źródło: https://bielsk.eu/bielsk-podlaski/30752-restrukturyzacja-bielmleku-ma-zielone-swiatlo-a-prezes-tadeusz-romanczuk-i-zarzad-beda-zarabiac-mniej

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.