Gent Holding w uproszczonej restrukturyzacji

Gent Holding w uproszczonej restrukturyzacji

Gent Holding, firma realizująca inwestycje nieruchomościowe, zdecydowała się na uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

Ma nim zostać objęte 9 spółek z Grupy: Gent Holding, Equal Real Estate, Do Studzienki 40-42, Do Studzienki 67, Szkolna 7, Wzgórze Paderewskiego 12, Gent Fund, Equal Capital oraz Value Investments. Nie wiadomo, jakie jest zadłużenie restrukturyzowanych podmiotów. Zobowiązania wszystkich spółek z Grupy, w której skład wchodzi aż 26 podmiotów, mogą sięgać co najmniej 100 mln zł.

Restrukturyzacja ma przywrócić płynność finansową firmom i jak najpełniej zaspokoić roszczenia wierzycieli. Z oświadczenia prezesa restrukturyzowanych podmiotów wynika, że kłopoty Grupy wynikają głównie z pandemii. Przyczynił się do tego również komunikat UOKiK. Urząd pod koniec 2019 r. zawiadomił prokuraturę o możliwych naruszeniach dokonanych przez spółki z Grupy Gent Holding.

Firmy wchodzące w jej skład finansowały swoje inwestycje pieniędzmi, które pozyskały od inwestorów na drodze sprzedaży obligacji, pożyczek lub sprzedaży lokali lub działek w inwestycjach. Nie dotrzymywały jednak harmonogramów.

Problemy finansowe Grupy Gent Holding sięgają przełomu 2019 i 2020 r.

Źródło: https://www.pb.pl/gent-holding-ucieka-w-restrukturyzacje-1103321

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.