Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Pytanie „Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?” z pewnością zadają sobie osoby i instytucje, które zdeponowały pieniądze w Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku.

W ubiegłym roku Podkarpacki Bank Spółdzielczy (PBS) w Sanoku poddany został przymusowej restrukturyzacji. Zaraz potem wznowił działalność jako Bank Nowy BFG powołany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Od momentu restrukturyzacji osoby, instytucje, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, organizacje społeczne, które zdeponowały pieniądze PBS w Sanoku zmagają się z problemem odzyskania pieniędzy.

Według eksperta od spraw rynków finansowych obecna sytuacja jest dowodem na luki w prawie w zakresie możliwości odzyskania środków przez osoby poszkodowane. Powinno to stanowić asumpt do opracowania specjalnych procedur udzielania pomocy osobom i instytucjom poszkodowanym na skutek wszczęcia i przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji.

Źródło: https://nowiny24.pl/jest-sposob-na-odzyskanie-pieniedzy-przez-klientow-sanockiego-pbs-rzadzacy-politycy-musza-zmienic-prawo/ar/c3-15462030

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.