Czas rozliczeń

Czas rozliczeń

Zbliża się czas rozliczeń otrzymanych subwencji.

Rok temu Polski Fundusz Rozwoju (PFR) uruchomił udzielanie wsparcia w ramach Tarczy Finansowej 1.0. Z oferowanej pomocy skorzystało 348 tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Oszacowano, że na ten cel przeznaczono blisko 70 mld złotych.

Teraz poinformowano, że od 29 kwietnia rozpocznie się czas rozliczania przyznanych subwencji. Cały proces będzie odbywał się za pośrednictwem bankowości elektronicznej, która posłuży do przesyłania dokumentów pomiędzy przedsiębiorcą a PFR.

Zgodnie z zapowiedziami przedsiębiorcy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup zostanie zobligowana do zwrotu 25% subwencji, a druga grupa w ogóle nie będzie musiała zwracać otrzymanego wsparcia finansowego. Podział na te grupy został uzależniony od sytuacji poszczególnych przedsiębiorców. Otóż, zwolnieni z oddawania części subwencji zostaną przedsiębiorcy z branż najsilniej odczuwających skutki pandemii koronawirusa, czyli gastronomicznej, transportowej, turystycznej, hotelarskiej i kulturalnej.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-1-0-mija-rok-od-wyplat-pomocy-czeka-nas-fala-zwolnien-jak-sie-rozliczyc-z-pfr-6630717533973152a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.