Jaka przyszłość czeka spółkę Ursus?

Jaka przyszłość czeka spółkę Ursus?

Coraz zasadniejsze staje się pytanie, jaka przyszłość czeka spółkę Ursus?

W raporcie finansowym za ubiegły rok spółka Ursus wykazała blisko 57 mln złotych straty. Chociaż podkreśla się, że to o ok. 20 mln złotych mniej niż w roku 2019 to jednak te dane nie napawają jednak optymizmem. Dodatkowo, spółce wypowiedziano kredyty, a Agencja Rozwoju Przemysłu nakazała zwrot udzielonej pożyczki. Co więcej, otwarte w ubiegłym roku uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne zakończyło się fiaskiem z uwagi na przekroczenie dopuszczalnego 4-miesięcznego okresu na jego zakończenie. Obecnie spółka czeka na otwarcie postępowania sanacyjnego.

W kontekście tych wszystkich wydarzeń, wartość spółki znacząco spadła. Według właścicieli firmy w znacznym stopniu przyczyniły się do tego wątpliwości Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) odnośnie sprzedaży akcji Ursusa i kroki prawne podjęte przeciw spółce. Właściciele Ursusa zapowiedzieli wystąpienie na drogą sądową przeciw KNF i domaganie się odszkodowania.

Źródło: https://www.money.pl/gielda/ursus-znowu-bliski-upadlosci-fatalne-dane-od-kultowej-marki-traktorow-6635621674224288a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje