Rozliczenie wsparcia finansowego przez przekształcone spółki

Rozliczenie wsparcia finansowego przez przekształcone spółki

Rozliczenie wsparcia finansowego otrzymanego w ramach Tarczy Finansowej 1.0 przez spółki, które uległy przekształceniu.

Zgodnie z przepisami, przedsiębiorcy, którzy otrzymali wsparcie finansowe w ramach pierwszej odsłony tarczy antykryzysowej i w minionym roku przekształcili swoje firmy powinni o dokonaj zmianie poinformować Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Ten obowiązek w równym stopniu spoczywał na właścicielach wszystkich przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Natomiast wielkość przedsiębiorstwa i kontynuowanie działalności miały znaczenie w momencie zaistnienia lub braku zaistnienia konieczności uzyskania zgody na wspomniane przekształcenie. Otóż, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) nie potrzebowały zgody PFR pod warunkiem, że po przekształceniu działalność danej firmy była kontynuowana w spółce przekształconej. Z kolei na dużych firmach każdorazowo spoczywał obowiązek uzyskania wspomnianej zgody PFR.

Wszystko to jest istotne z punktu widzenia rozliczenia subwencji. Niedopatrzenia związane z brakiem poinformowania PFR lub uzyskania zgody PFR na przekształcenie spółki mogą wiązać się z koniecznością zwrotu całej kwoty otrzymanej subwencji.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia rozpoczął się okres rozliczania beneficjentów Tarczy Finansowej 1.0. Każdy z przedsiębiorców, który rok temu uzyskał wsparcie finansowe w pierwszej tarczy antykryzysowej jest zobligowany do dokonania rozliczenia z PFR.

Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8153811,msp-przeksztalcenia-spolek-subwencja-tarcza-finansowa-pfr-10.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.