Wzrasta liczba zakładanych firm

Wzrasta liczba zakładanych firm

Ostatnie dane dowodzą, że zdecydowanie wzrasta liczba zakładanych firm.

Dane z Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej (CEiDG) dowodzą, że w porównaniu do ubiegłego roku, spadła liczba wniosków składanych przez przedsiębiorców w sprawie zakończenia i zawieszenia prowadzonej działalności. Odnotowuje się natomiast wzrost zainteresowania zakładaniem nowych biznesów.

Uzasadniając podane dane specjaliści podkreślają, że sytuacja gospodarcza wywołana pandemią koronawirusa zahamowała niektóre branże, m.in. gastronomię, turystykę, kulturę. Następstwem tego było ograniczenie lub całkowite wstrzymanie prowadzonej działalności. To z kolei zmusiło niektóre osoby do przebranżowienia i podjęcia prób założenia własnej działalności. Eksperci jednak studzą optymizm i podkreślają, że okres najbliższych kilku miesięcy będzie decydujący i niektórych zmusi do likwidacji działalności. Dlatego też prognozują, że liczba wniosków o likwidację biznesu będzie wzrastała, ale liczba wniosków o zawieszenia funkcjonowanie firmy powinna pozostać na obecnym poziomie.

Źródło: https://msp.money.pl/wiadomosci/rejestr-ceidg-polacy-znowu-zakladaja-firmy-patrzac-rok-do-roku-przybylo-ich-ponad-80-tys-6642533274532608a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.