Biznes za granicą

Biznes za granicą

Nadal odnotowuje się duże zainteresowanie otwarciem lub przeniesieniem biznesu za granice.

Upublicznienia Polskiego Ładu, w ramach którego zapowiedziano podwyższenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski wywołało natychmiastową reakcję przedsiębiorców. Wielu właścicieli biznesów rozpoczęło poszukiwanie informacji na temat możliwości otwarcia lub przeniesienia swojej działalności gospodarczej za granicę. O skali tego zjawiska informują firmy wspierające w takich działaniach. Zgodnie z udostępnionymi przez nich danymi odnotowano kilkakrotny wzrost zainteresowania zmianą lokalizacji biznesu. Przedsiębiorcy kierują do nich pytania dwojakiego rodzaju: o możliwość przeniesienia dotychczas działającej w Polsce firmy za granicę lub zakupu firmy, która już jest zlokalizowana za granicą.

Oczywiście nie wszystkie rodzaje działalności mogą zostać z sukcesem przeniesione za granicę, ale z pewnością przeciwwskazań nie ma w stosunku do branży transportowej, budowlanej, doradcze czy marketingowej.

Według ekonomistów działania podejmowane przez przedsiębiorców nie powinny dziwić. Tłumaczą je nie tylko zapowiedziami zawartymi w Polskim Ładzie, ale również corocznie wprowadzanymi nowymi opłatami i wynikającym z tego braku przewidywalności, która jest potrzebna do prowadzenia biznesu.

Źródło: https://www.money.pl/podatki/przedsiebiorcy-nadal-chca-sie-przenosic-do-czech-ale-zainteresowanie-spada-6649881563544480a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje