Trudna sytuacja centów handlowych

Trudna sytuacja centów handlowych

Właściciele centrów handlowych skarżą się na trudną sytuację.

W Senacie znajduje się projekt ustawy, która po uchwaleniu zobowiąże właścicieli galerii handlowych do odgórnie narzuconego obniżenia czynszu dla najemców (pisaliśmy o tym tutaj). Właściciele centrów handlowych apelują do izby wyższej parlamentu o odrzucenie ustawy. Swoje stanowisko argumentują tym, że sami są pokrzywdzeni i nie chcą płacić za szkody poniesione przez najemców w wyniku lockdownów. Zapowiadają również, że gotowi są powiadomić Komisję Europejską o działaniach podejmowanych przez polski parlament i rozważają złożenie pozew przeciw Skarbowi Państwa.

Warto zaznaczyć, że trudna sytuacja dotyka nie tylko galerie handlowe zlokalizowane w naszym kraju. Otóż, głównym amerykański właściciel centrów handlowych kilka dni temu ogłosił upadłość. Takie decyzje, jeszcze w 2020 roku, podjęło dwóch innych amerykańskich właścicieli. Do podjęcia takich decyzji skłoniła trudna sytuacja finansowa wywołana pandemią koronawirusa.

Źródło: https://biznes.wprost.pl/handel/10457311/wlasciciel-ponad-100-centrow-handlowych-z-usa-zlozyl-wniosek-o-upadlosc-polska-rada-centrow-handlowych-zapowiada-pozew-przeciw-panstwu.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje