Lawinowy wzrost niewypłacalności

Lawinowy wzrost niewypłacalności

W lawinowym tempie rośnie liczba niewypłacalnych firm.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) poinformowała, że w perspektywie roku liczba otwartych postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych wzrosła blisko o 265%. Przedsiębiorcy, których firmy znalazły się w trudnej sytuacji finansowej starają się uchronić przed ogłoszeniem bankructwa i podejmują decyzje o przeprowadzeniu postępowania restrukturyzacyjnego. Prym wobec wszystkich dostępnych rodzajów restrukturyzacji wiedzie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Zawdzięcza to szybkości prowadzonego postępowania, ochronie przed egzekucją i pozasądowym charakterem. Wśród branż, które najczęściej decydują się na przeprowadzenie restrukturyzacji są sektory gospodarki, które najbardziej odczuły skutki wywołane pandemią koronawirusa, czyli: handel, budownictwo, turystyka, gastronomia.

Warto przypomnieć, że o tym, jak zmieniają się dane liczbowe w zakresie postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych pisaliśmy już niejednokrotnie.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba-niewyplacalnosci-firm-w-Polsce-najwyzsza-w-historii-a-moze-byc-ich-wiecej-8135117.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Postępowanie o zatwierdzenie układu

Pobierz ebook

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.