(Nie)stabilna sytuacja przedsiębiorców

(Nie)stabilna sytuacja przedsiębiorców

Większość przedsiębiorców ocenia swoją sytuację jako niestabilną.

Liczba przedsiębiorców obawiających się o przyszłość swoich biznesów jest zdecydowanie większa niż w ubiegłym roku. Według Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców to pokłosie ograniczenia wsparcia udzielanego potrzebującym przedsiębiorcom. Otóż wiosną 2020 roku powszechnie oferowano pomoc, a jesienią na pomoc mogli liczyć tylko przedsiębiorcy posiadający ściśle określony kod PKD, który nie zawsze pokrywał się z prowadzoną przez nich działalnością.

Obecnie na największe problemy zwracają uwagę właściciele i zarządzający centrami handlowymi oraz właściciele hoteli. Chociaż przedstawiciele tych branż zgodnie potwierdzają, że dostrzegają wzrastające zainteresowanie klientów i gości to podkreślają, że przez długi czas ich funkcjonowanie albo było ograniczone albo niemożliwe.

W zdecydowanie lepszej sytuacji jest branża budowlana i deweloperska. Zainteresowanie zakupem mieszkań nie zmalało, wręcz przeciwnie, systematycznie obserwuje się dynamiczny wzrost w tym zakresie. Równie dobrze radzą sobie firmy kurierskie, prowadzące sprzedaż internetową i informatyczne, czyli te, które obsługujące e-commerce.

Przedsiębiorcy narzekają również na zbyt długie oczekiwanie na przepisy regulujące I porządkujące szybko zmieniającą się rzeczywistość i na niejednoznaczność interpretacyjną aktów prawnych.

Źródło: https://www.prawo.pl/biznes/dzien-przedsiebiorcy-firmy-kurierskie-kwitna-a-turystyczne,508931.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje