Plany Intersportu

Plany Intersportu

Intersport Polska przedstawił plany na najbliższą przyszłość.

Zbycie towaru oferowanego przez sieć sklepów oferujących sprzęt i odzież sportową i turystyczną okazało się trudne w ubiegłym roku z uwagi na panującą pandemię koronawirusa i wynikające z niej następstwa. Stąd też wyniki finansowe za ubiegły rok daleko odbiegały od pierwotnych oczekiwań. Obecnie przedstawiciele firmy podają, że dane z minionych miesięcy tego roku napawają optymizmem i jednocześnie podkreślą, że zazwyczaj druga połowa roku generuje największe zyski. Niemniej jednak polityka handlowa firmy uległa modyfikacjom mającym na celu dostosowanie do zmieniającej się rzeczywistości. Dlatego też podjęto działania związane z ograniczeniem różnorodności asortymentu i dalszym rozwojem e-commerce. Podjęto również kroki zmierzające do pozyskania inwestora. Zawarto więc umowę z podmiotem branżowym uprawniając go do udostępnienia danych pozwalających na przeprowadzenie due diligence.

Warto zaznaczyć, że Intersport to nie jedyna marka, która otwarcie podsumowuje dane za ubiegły rok i w odpowiedzi na dynamicznie zmieniającą się sytuację dostosowuje swoją obecną strategię. Tego typu działania podjęły już m.in. Grupa CDRL i LPP.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Intersport-Polska-chce-zamknac-2021-22-zyskiem-netto-stawia-na-omnichannel-wywiad-8153812.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje