Utrzymuje się duża liczba postępowań restrukturyzacyjnych

Utrzymuje się duża liczba postępowań restrukturyzacyjnych

Nieustannie obserwuje się wzrost liczby otwieranych postępowań restrukturyzacyjnych.

Dane zawarte w raporcie “Restrukturyzacja przedsiębiorstw w II kwartale 2021 roku. Analiza i interpretacja postępowań restrukturyzacyjnych” pozwalają na wysnucie kilku wniosków.

Przede wszystkim, nadal obserwowany jest wzrost liczby otwieranych postępowań restrukturyzacyjnych. Według ekspertów przedsiębiorcy chętnie decydują się na restrukturyzację, ponieważ nieustannie odczuwają problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Specjaliści podkreślają jednak, że pomimo dużej liczby otwartych postępowań tempo wzrostu systematycznie się zmniejsza.

Prym wśród wszystkich dostępnych rodzajów restrukturyzacji niezmiennie wiedzie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Uzasadniane to jest faktem, do pierwotnie ten typ restrukturyzacji miał być dostępny tylko do końca czerwca bieżącego roku. Dopiero kilka tygodni temu zapadła decyzja o przedłużeniu jego dostępności. Warto jednak dodać, że eksperci w popularności uproszczonej restrukturyzacji dostrzegają spadek jego efektywności. Odnotowują bowiem, że motywacją dla wielu przedsiębiorców decydujących się na ten typ restrukturyzacji jest przede wszystkim chęć ochrony przed egzekucjami a niekoniecznie chęć przeprowadzenie przeprowadzenia głębszej restrukturyzacji.

Źródło: https://ceo.com.pl/gospodarka-z-nadziejami-ale-firmy-wciaz-maja-problemy-81850

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje