Zwroty liczone w miliardach

Zwroty liczone w miliardach

W miliardach liczone są zwroty subwencji przyznanych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

Od kilku miesięcy trwa rozliczanie subwencji przyznanych przez PFR w ramach pierwszej tarczy finansowej. Wspomniane rozliczanie przybiera jedną z trzech postaci: całkowite umorzenie przyznanego wsparcia, częściowe umorzenie albo konieczność zwrotu całej przyznanej kwoty.

Łączna kwota subwencji przyznanych na początku pandemii koronawirusa opiewała na 61 mld złotych. Według dotychczasowych ustaleń 1,2 mld złotych zostało przyznanych przedsiębiorcom, do których wspomniane wsparcie finansowe nie powinno trafić. PFR twierdzi, że za te nieprawidłowości odpowiadają sprzeczności wynikające z niewłaściwego naliczania obrotów. Tacy przedsiębiorcy będą zobligowani do zwrotu wsparcia. Dotyczy to przede wszystkim: kantorów, przedsiębiorców działających w handlu hurtowym i przetwórstwie przemysłowym, ale również w gastronomii, transporcie, branży magazynowej i nieruchomościach.

Źródło: https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/58047,11-sierpnia-2021/73196,Dziennik-Gazeta-Prawna/759549,Miliony-z-tarczy-wracaja-do-funduszu.html; https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/58047,11-sierpnia-2021/73196,Dziennik-Gazeta-Prawna/759540,Przedsiebiorcy-oddali-11-mld-zl-subwencji.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Postępowanie o zatwierdzenie układu

Pobierz ebook

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.