Rafako podejmuje próbę wyjścia z kryzysu

Rafako podejmuje próbę wyjścia z kryzysu

Rafako próbuje podnieść się po kryzysie. Ma mu w tym pomóc proces zwolnień grupowych, który będzie trwał do końca roku.

Rafako zawarło porozumienie z organizacjami związków zawodowych. Zaplanowano redukcję 190 etatów. Proces zwolnień ma zostać przeprowadzony z poszanowaniem zasad obiektywizmu, transparentności i interesów ekonomicznych Rafako. Zainteresowani pracownicy będę mogli skorzystać z programu tzw. zwolnienia monitorowanego.

Jeszcze niedawno Rafako, po uprawomocnieniu się postanowienia o układzie w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym, miało problem ze znalezieniem inwestora. Pomóc spółce w naprawie kryzysu miała inwestycja w Jaworznie, która miesiąc temu okazała się fiaskiem. Wielki blok węglowy w Elektrowni Jaworzno III, chwile po oddaniu, został unieruchomiony z powodu usterek.

Zainteresowanie zakupem akcji spółki wykazały spółka Polimex-Mostostal wraz ze spółką zależną Tauronu (Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT)) i wsparciem funduszami z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Wskazane firmy miałyby utworzyć konsorcjum mające na celu inwestycję w Rafako, która mogłaby pomóc podnieść się Rafako po poniesionych startach.

Źródło: https://raciborz.com.pl/2021/10/20/prace-w-rafako-straci-do-190-osob.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje