Arhelan pod kontrolą Eurocash

Arhelan pod kontrolą Eurocash

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na przejęcie kontroli przez Eurocash nad spółką Arhelan.

Arthelan jest siecią sklepów założoną w 1991 roku w Bielsku Podlaskim, liczy 100 obiektów. Obecnie jego sklepy znajdują się w 65 miejscowościach, głównie w województwie podlaskim, w warmińsko–mazurskim, mazowieckiem oraz w lubelskim.

W czwartek Eurocash otrzymał zawiadomienie od Arhelanu o zakończeniu procesu restrukturyzacji wewnętrznej. Dotyczyła ona przekształcenia formy prawnej Arhelanu w spółkę z o.o., przeniesienia jej nieruchomości do odrębnego podmiotu oraz przeniesienia udziałów w Arhelanie do jedynego wspólnika. Był to jeden z warunków, które trzeba było spełnić, żeby uzyskać zgodę na transakcje.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu zapadła decyzja o przekształceniu sieci sklepów spożywczych Tesco w Netto. Pisaliśmy o tym m. in. tutaj.

Źródło: https://www.google.com/url?rct=j&sa=t&url=https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/eurocash-arhelan-uokik-wydal-zgode-na-przejecie-kontroli-nad-siecia-sklepow-5462550&ct=ga&cd=CAAYADIaZDA4YjEzOWJkOTMxNDg1Nzpjb206cGw6VVM&usg=AFQjCNGbiCa36MA_1Rj4OY3N2we_rOOGWA

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.