Zbliża się czas na rozliczenie z subwencji dla firm z tarczy finansowej

Zbliża się czas na rozliczenie z subwencji dla firm z tarczy finansowej

18 listopada rozpocznie się rozliczanie subwencji dla firm z tarczy finansowej.

O dacie rozpoczęcia procesu rozliczania subwencji dla mikro, małych i średnich firm z Tarczy PFR 2.0. poinformował Polski Fundusz Rozwoju. Tarcza była wparciem dla branży, które zostały najmocniej dotknięte przez pandemię koronawirusa. W ramach wparcia przedsiębiorstwa otrzymały 7,1 mld zł.

Podmioty, które uzyskały pomoc mogą ubiegać się o umorzenie nawet 100 proc. otrzymanych subwencji. Rozliczenie ma odbywać się w trzech etapach. Pierwszy, który rozpocznie się 18 listopada, ma trwać do 15 stycznia 2022 dotyczy on małych i średnich przedsiębiorstw. Drugi etap, który dotyczy mikro firm, ruszy 19 stycznia 2022, a zakończy się 28 lutego 2022. Trzeci etap został zaplanowany na kwiecień 2022, będzie to czas wydawania decyzji (określenia kwoty subwencji podlegającej zwolnieniu z obowiązku zwrotu, wezwania do zwrotu całej subwencji albo informacji o niemożliwości ustalenie wysokości subwencji).

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia bieżącego roku mieliśmy do czynienia z rozliczaniem subwencji przyznanych w ramach Tarczy 1.0. Pisaliśmy o tym w kilku miejscach, m. in. tutaj i tutaj.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/polski-fundusz-rozwoju-18-listopada-rusza-rozliczanie-subwencji-dla-firm-z-tarczy-finansowej-2-0-6697969950919328a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje