Firmy planują ucieczkę przed Polskim Ładem

Firmy planują ucieczkę przed Polskim Ładem

Jedna trzecia przedsiębiorców rozważa przeniesienie swojego biznesu do innego kraju Unii Europejskiej po wejściu w życie Polskiego Ładu.

To wnioski z badania firmy InFakt, która zapytała przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, co sądzą o Polskim Ładzie. Okazuje się, że tylko 1 proc. badanych nie obawia się zmian podatkowych, które wejdą w życie w przyszłym roku. Większość z nich negatywnie ocenia natomiast rozwiązania zaproponowane w Polskim Ładzie. Firmy boją się wyższych podatków i składek. Ich zdaniem Polski Ład doprowadzi do wzrostu kosztów, a wtedy mogą być zmuszeni do poniesienia cen. Ponadto ankietowane firmy stwierdziły, że po wejściu w życie zmian przepisy podatkowe będą jeszcze bardziej skomplikowane niż dotychczas.

Połowa firm będzie szukać sposobu na obniżenie obciążeń podatkowych. Aż 18 proc. rozważa zamknięcie działalności, a 11 proc. jej zawieszenie. Co trzecia badana firma będzie chciała zmienić formę opodatkowania. Natomiast 34 proc. respondentów chce uniknąć niekorzystnych zmian dzięki przeniesieniu swojego biznesu do innego państwa Unii Europejskiej.

Źródło: https://www.pb.pl/mikrofirmy-chca-uciec-z-kraju-przed-polskim-ladem-1134750?cx_testId=2&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=3#cxrecs_s

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje