KRZ ułatwi prowadzenie upadłości i restrukturyzacji

KRZ ułatwi prowadzenie upadłości i restrukturyzacji

Od pierwszego grudnia działa Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ). Usprawni on i ułatwi obsługę postępowań upadłościowych oraz restrukturyzacji.

Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, mówi, że uruchomienie Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ) to milowy krok w informatyzacji polskiego wymiaru sprawiedliwości. System ma ułatwić i przyspieszyć obsługę postępowań oraz wzmocnić pewność obrotu gospodarczego. Od 1 grudnia trafią tam automatycznie wszystkie obwieszczenia o otwartych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Informacje o upadłościach czy restrukturyzacjach będą też bardziej szerokie, niż te, które znajdowały się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

W KRZ znajdą się także m.in. dane o dłużnikach alimentacyjnych. Dzięki temu pracodawca albo partner biznesowy będą mogli zweryfikować, czy dana osoba wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Wiceminister sprawiedliwości podkreśla, że budowa KRZ kosztowała 12 mln zł i była dużym wyzwaniem. Głównie dlatego, że praktyki dotyczące obiegu dokumentów w różnych sądach były różne. System przeszedł pozytywnie testy i działa prawidłowo. Informatycy są gotowi do reakcji na wszelkie zakłócenia techniczne. Ciągle są też przygotowywane wtyczki do przekazywania informacji pomiędzy różnymi systemami.

Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8303615,krajowy-rejestr-zadluzonych-michal-wos.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje