Dwaj chińscy deweloperzy niewypłacalni

Dwaj chińscy deweloperzy niewypłacalni

Chiński gigant Evergrande nie uregulował wielomilionowych zobowiązań. Agencja Fitch obniżyła jego rating do poziomu ograniczonej wypłacalności

Evergrande Group miał czas do 6 grudnia na wypłatę dla inwestorów kuponów od dwóch serii obligacji dolarowych. Ich łączna wysokość to 82,5 mln dolarów. Obligatariusze poinformowali, że nie dostali pieniędzy. Spółka nie wydała żadnego komunikatu w tej sprawie ani nie odpowiedziała na pytanie agencji Fitch. W rezultacie Fitch obniżył rating grupy i jej dwóch spółek zależnych do poziomu „ograniczona niewypłacalność”.

Zobowiązania Evergrande przekraczają 300 mld dolarów. S&P już kilka dni temu wskazał, że niewypłacalność firmy jest nieunikniona. Sama firma 3 grudnia poinformowała, że nie ma gwarancji, że spłaci dług, ponieważ rozpoczęła proces restrukturyzacji. Jej bankructwo miałoby fatalne skutki nie tylko w Chinach.

Duże problemy ma także inny chiński deweloper – Kaisa. Jego zadłużenie wynosi 11,6 miliardów dolarów. Ósmego grudnia na giełdzie w Hongkongu zostały zawieszone notowania akcji tej spółki. Agencja Reuter twierdzi, że to efekt problemów firmy ze spłatą 400 milionów dolarów długu, zapadającego 7 grudnia. Akcje firmy od początku roku straciły już 75 proc. Analitycy S&P już w listopadzie stwierdzili, że bankructwa Kaisa trudno będzie uniknąć.

Źródło: https://www.money.pl/gielda/przelom-w-sprawie-evergrande-agencja-fitch-mowi-o-ograniczonej-niewyplacalnosci-6713526704118496a.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niewyplacalnosc-Evergrande-juz-oficjalna-8239781.html

https://www.rp.pl/nieruchomosci/art19177621-kaisa-kolejny-chinski-deweloper-bankrutem

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje