Haworth inwestuje w Mikomax

Haworth inwestuje w Mikomax

Amerykański koncern Haworth kupi pakiet kontrolny udziałów w firmie Mikomax. To średniej wielkości producent mebli biurowych i kabin akustycznych.

Mikomax pochodzi z Łodzi i jest firmą rodzinną. Od kilku lat współzarządza nią drugie pokolenie rodziny Mikołajczyków. Przez wiele lat firma produkowała meble biurowe. Sześć lat temu wprowadziła do oferty także kabiny akustyczne pod marką Hushoffice. Dzięki temu jej przychody wystrzeliły. Jeszcze w 2016 r. sprzedaż wyniosła 30 mln zł, a zysk ponad 1mln zł. W 2020 r. przychody były pięciokrotnie wyższe, a zysk wzrósł do ponad 24 mln zł. Ten rok może się zakończyć zyskiem rzędu ponad 30 mln zł.

Firma Harwoth to trzeci co do wielkości globalny grach na rynku mebli biurowych. Na razie firmy podpisały umowę przedwstępną, przewidującą zakup pakietu kontrolnego udziałów w Mikomax. Na transakcję zgodę muszą wyrazić ograny antymonopolowe. Gdy dojdzie ona do skutku, zmienią się władze w firmie Mikomax. Dotychczasowi właściciele pozostaną na poziomie zarządu i rady nadzorczej, ale dołączą do nich przedstawiciele koncernu Haworth. Dzięki nowemu inwestorowi Mikomax ma zwiększyć obroty na amerykańskim rynku oraz w Azji.

Źródło: https://www.pb.pl/mikomax-pod-amerykanskimi-skrzydlami-1136891

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje