Getin Noble Bank przygotuje nowy plan naprawy

Getin Noble Bank przygotuje nowy plan naprawy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nie uwzględniła wniosku Getin Noble Banku o zatwierdzenie aktualizacji jego planu naprawy.

Nadzór chce, żeby bank Leszka Czarneckiego przygotował nowy plan. Dał mu na to cztery miesiące. Ponadto od 27 grudnia w banku będzie działał kurator. Tę rolę KNF powierzyła Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu.

KNF odrzuciła aktualizację planu naprawy Getin Noble Banku głównie dlatego, że wymaga ona uwzględnienia aktualnej sytuacji rynkowej. Chodzi przede wszystkim o kształtowanie się stóp procentowych oraz trendy w praktyce orzeczniczej, dotyczącej kredytów walutowych.

Komisja oceniła też, że widać pozytywne skutki działań restrukturyzacyjnych prowadzonych przez bank, przede wszystkim po stronie kosztowej. Jednak z drugiej strony stwierdziła, że pozostałe działania naprawcze nie wystarczą, żeby osiągnąć trwałą rentowność. Szczególnie jest to trudne przy braku wsparcie ze strony głównego akcjonariusza oraz w kontekście negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak pandemia.

Źródło: https://www.money.pl/banki/knf-bierze-na-celownik-getin-noble-bank-ustanawia-kuratora-i-chce-nowego-planu-naprawczego-6718931205770112a.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.