Marie Zélie w restrukturyzacji

Marie Zélie w restrukturyzacji

Gdańska firma odzieżowa wdrożyła jedną z procedur restrukturyzacyjnych – postępowanie o zatwierdzenie układu. Sprawa należy do właściwości sądu restrukturyzacyjnego w Gdańsku.

Obwieszczenie o ustaleniu dnia układowego pojawiło się w poniedziałek 14 lutego w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nadzorcą układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym Marie Zélie jest spółka Kubiczek Michalak Sokół.

Marie Zélie to gdańska firma odzieżowa, która specjalizuje się w produkcji sukienek. Firma działa na rynku od 5 lat i pozycjonuje się jako marka premium. Rozwijała się prężnie dzięki społeczności, którą udało jej się zbudować wokół marki. W 2021 r. zatrudniała 50 osób. W ostatnim czasie jej klientki skarżyły się, że nie dostają pieniędzy za zwracane towary.

O swoich problemach poinformowała we wpisie na Facebooku. W minionym roku nie powiodło się jej zwiększenie skali sprzedaży i nie udało się osiągnąć progu rentowności. Firma podjęła działania, żeby obniżyć koszty działalności. Pomimo tego, zaburzenia w płynności finansowej spowodowały, że jej zobowiązania wobec instytucji publicznych, kontrahentów i inwestorów skumulowały się. Firma utraciła płynność finansową i podjęła decyzję o restrukturyzacji. Zapewnia, że jej celem jest wyjście na prostą. Chce spłacić wszystkie należności, w pierwszej kolejności wobec klientów. W najbliższych tygodniach Marie Zélie planuje wrócić do terminowych zwrotów.

Z kolei Bartosz Sokół, prezes spółki Kubiczek Michalak Sokół, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny i prawnik, tłumaczy, że aktualnie pracuje razem z Marie Zélie nad skonstruowaniem optymalnego planu restrukturyzacyjnego oraz propozycji układowych. Dodaje, że firma prowadzi stabilną działalność operacyjną, kontynuuje sprzedaż i chce zwiększyć skalę działalności oraz przepływów. Do tej pory nie zawierała żadnego układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Najprawdopodobniej nie planuje także zwolnień grupowych.

Źródło: https://warszawawpigulce.pl/polska-marka-odziezowa-ma-klopoty-zawiedlismy-was-i-sami-siebie/

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.