Bejera Fund zainwestował w Exemed

Bejera Fund zainwestował w Exemed

Fundusz wyspecjalizowany w restrukturyzacjach, zainwestował w firmę telemedyczną, która ma problemy z obsługą zadłużenia.

Spółka Exemed produkuje i dystrybuuje sprzęt do zdalnego monitoringu pracy serca. Fundusz Bejera pieniądze na inwestycje w nią pozyskał od kilkunastu polskich inwestorów. W pierwszej transzy wartość emisji wyniosła 5 mln zł. Inwestycja ma potrwać 3-4 lata. W tym czasie spółka Exemed powinna przejść pełną restrukturyzację finansową, operacyjną i sprzedażową.

Z urządzeń Exemed korzystają polskie szpitale i przychodnie kardiologiczne. W ciągu ostatnich dwóch lat jej roczne przychody wynosiły ok. 1 mln zł. Ma ona około 5 mln zł zobowiązań, które zaciągnęła na etapie rozwoju produktu. Finansowała się wówczas długiem a nie emisjami akcji. Długu nie udało się zrolować ani konwertować na akcje.

Robert Fałkowski, prezes Bejera Fund, tłumaczy jednak, że pod koniec minionego roku udało się osiągnąć wstępne porozumienie z wierzycielami. Teraz firma Exemed czeka na ostateczne zatwierdzenie układu w ramach uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego.

Bejera Fund planuje w najbliższym czasie jeszcze dwie inwestycje w rynek medyczny. Szuka też jednak spółek z problemami w innych branżach. Fundusz ten założyli polscy specjaliści od restrukturyzacji.

Źródło: https://www.pb.pl/fundusz-restrukturyzacyjny-wszedl-w-telemedycyne-1142366

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje