Przedłuża się restrukturyzacja Golub Gethouse

Przedłuża się restrukturyzacja Golub Gethouse

Wciąż nie wiadomo, czy dwie spółki z grupy Golub Gethouse (GG), zawrą układ z wierzycielami.

Chodzi o podmioty, które wyemitowały obligacje warte 100 mln zł na finansowanie budowy biurowca Mennica Legacy Tower – Golub Gethouse MLT (GG MLT) i GGH MLT. Sąd 11 marca na wniosek Cezarego Jarząbka, prezesa i wspólnika grupy GG, odłożył w czasie głosowanie nad ich układami. Głosowania się jednak odbyły, ale nie wiadomo, czy będą miały znaczenie w kontekście postanowienia sądu. W przypadku GGH MLT układ został przyjęty, a w przypadku GG MLT nie.

Natomiast termin na składanie propozycji układowych dla spółki MLT GGH, emitującej obligacje na potrzeby biurowca MLT, minął 21 marca. W propozycjach prezesa grupy GG znalazło się zapewnienie, że pieniądze ze sprzedaży MLT, które zostaną po zaspokojeniu zobowiązań trzech spółek związanych z budową biurowca, będą przeznaczone na spłatę obligacji spółek finansujących inne biznesy grupy GG.

Przeciąga się także restrukturyzacja GGH Student Housing (GGH SH), GGH Rental Apartments (GGH RA) i GGH Rental Apartments 2 (GGH RA2). Dwie ostatnie firmy od 1 kwietnia 2021 r. były w sanacji. Pod koniec 2021 r. sąd oba postępowania umorzył. Pełnomocnicy Cezarego Jarząbka złożyli jednak zażalenie. Na jego rozpatrzenie trzeba poczekać kilka tygodni albo nawet miesięcy.

GGH SH to jedyna ze spółek z grupy GG, która nie jest w restrukturyzacji. Cezary Jarząbek zapewnia, że rozmawia z potencjalnymi inwestorami. Jednocześnie rozważa on restrukturyzację również w przypadku tej spółki. Nie ma jednak jeszcze żadnych konkretów w tej sprawie.

Źródło: https://www.pb.pl/niekonczaca-sie-sanacja-golub-gethouse-1145597

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje