Maga Foods grozi bankructwo przez sankcje

Maga Foods grozi bankructwo przez sankcje

Firma Maga Foods została objęta sankcjami, pomimo braku powiązań z Rosją. Jej bankructwo oznaczałoby utratę pracy przez 200 osób.

W tym tygodniu rząd ogłosił listę 50 rosyjskich oligarchów oraz powiązanych z nimi firm, które prowadzą interesy w Polsce. Na liście znalazła się także spółka Maga Foods, która produkuje surówki warzywne. Została ona uznana za podmiot pośrednio kontrolowany przez jednego z oligarchów – Michaiła Fridmana. Michał Pawiński, prezes Maga Foods, zapewnia, że firma nie ma żadnych powiązań z rosyjskim kapitałem. Należy ona do holenderskiej grupy Signature Foods. Jej właścicielem jest Erik Bras, obywatel Holandii. Jednak jeszcze na początku tego roku część akcji Signature Foods należała do funduszu, którego właścicielem jest Michaił Fridman. Jednak po napaści Rosji na Ukrainę, Erik Bras wykupił udziały od rosyjskiego oligarchy.

Firma została objęta wszystkimi możliwymi restrykcjami. Nie można jej udostępniać ani pośrednio ani bezpośrednio jakichkolwiek środków finansowych ani zasobów gospodarczych. Jej aktywa i zasoby zostały zamrożone.  Działalność spółki została całkowicie zablokowana, a jej surówki mają dwutygodniowy termin przydatności do spożycia. Paweł Pawiński mówi, że jeśli sytuacja nie wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni, firma będzie musiała złożyć wniosek o upadłość. Wtedy pracę straci 200 osób, głownie obywateli Ukrainy.

Źródło: https://www.pb.pl/absurdy-czarnej-listy-mswia-1149045

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje