Układ zawarty przez Garmond Press jest prawomocny

Układ zawarty przez Garmond Press jest prawomocny

Restrukturyzacja Garmond Press objęła 50 mln zł jej długów. Z tego prawie 13 mln zł zostało umorzone, 14 mln zamienione na akcje, a 23,1 mln zł ma zostać spłacone w ratach.

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił zażalenia Agencji Wydawniczej Technopol i ZPR Media. Dzięki temu postanowienie zatwierdzające układ Garmond Press zawarty z wierzycielami, jest już prawomocne. Garmond Press to trzeci co do wielkości dystrybutor prasy na polskim rynku. W sierpniu minionego roku firma weszła w uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Wystąpiła o układ częściowy. Objął on 33 wierzycieli. Zostali oni podzieleni na trzy grupy.

W pierwszej znalazł się ZUS. Garmond Press ma mu oddać w ratach 100 proc. należności, czyli prawie 1,9 mln zł. Do tego dochodzą odsetki. Natomiast druga grupa to wydawcy prasy. W sumie Garmond Press jest im winien 13,1 mln zł, z czego 45 proc. zostało umorzone. Resztę dystrybutor ma spłacić do stycznia 2024 r. Ostatnia grupa to ośmiu największych wierzycieli. Długi Garmond Press wobec nich sięgają aż 35 mln zł. Jednak układ przewiduje spłatę w sumie 80 proc. tych wierzytelności – 40 proc. w ratach do lipca 2024 r. i kolejne 40 proc. w formie akcji.  Dzięki temu do akcjonariatu firmy dołączyły następujące spółki: Wydawnictwo Bauer, Ringier Axel Springer Polska, Polska Press, Infor PL, Gremi Media, Agora i Agencja Wydawnicza Technopol, a także Polski Fundusz Rozwoju. Obejmą oni 48,3 proc. akcji Garmond Press. Zapewni im to 31,8 proc. głosów na walnych zgromadzeniach spółki.

Źródło:   https://www.pb.pl/garmond-press-ulozyl-sie-z-wierzycielami-1155785

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje