Celsius Network złożył wniosek o upadłość

Celsius Network złożył wniosek o upadłość

Jeden z największych graczy na rynku kryptowalut jest bankrutem. Jego aktywa sięgają 4,3 mld dolarów, a zobowiązania opiewają na 5,5 mld dolarów.

Drastyczne spadki cen krytpowalut doprowadziły do bankructwa jednego z największych na świecie pożyczkodawców z tej branży. Celsius Network złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Już wcześniej na podobny krok zdecydowały się takie platformy jak: Voyager Digital, Babel Finance i Vauld.

Celsius Network zamroził wypłacanie aktywów już miesiąc temu. Firma zdecydowała się na wniosek o upadłość, ale planuje restrukturyzację. Ma ponad 100 tys. wierzycieli i dysponuje 167 mln dolarów, które mają pomóc jej w wyjściu na prostą. Jej aktywa sięgają 4,3 mld dolarów, a zobowiązania opiewają na 5,5 mld dolarów.

Za pośrednictwem Celsius Network klienci deponowali waluty cyfrowe na wysoki procent. Firma pożyczała je innym uczestnikom obrotu na jeszcze wyższy procent i zarabiała na różnicy. Ten system dział dopóki rynek rósł dynamicznie. Kiedy się załamał, wyparowały z niego miliardy dolarów.

Źródło: https://spidersweb.pl/bizblog/celsius-network-bankrutem/

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Duze-bankructwo-na-rynku-krytptowalut-Celcius-nie-poradzil-sobie-z-bessa-8375123.html

 

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje