Evergrande Group wciąż bez planu restrukturyzacji

Evergrande Group wciąż bez planu restrukturyzacji

Plan restrukturyzacji Evergrande Group, drugiego największego dewelopera w Chinach, miał zostać przedstawiony do końca lipca.

W ostatnim komunikacie firmy nie ma jednak żadnych informacji na jego temat. Zamiast tego spółka poinformowała tylko inwestorów, że może skorzystać z aktywów spółek zależnych do pokrycia długów grupy. Jednocześnie na jaw wyszły jej kolejne zobowiązania. W połowie 2021 r.  bilansowe zobowiązania sięgały ok. 2 bln juanów. Jednak firma poza księgami ma jeszcze długi sięgające kolejnego bln juanów. W marcu banki przejęły 13 mld juanów od Evergrande Property Services. Firma była gwarantem zobowiązań innej spółki, a pozyskane dzięki gwarancji pieniądze trafiały do Evergrande. Ponadto jedna ze spółek grupy Evergrande ma przekazać ponad 7 mld juanów na pokrycie wcześniej udzielonych gwarancji.

Agencje Ratingowe uznały firmę Evergrande za niewypłacalną w minionym roku. W 2020 r. sprzedała mieszkania za ponad 700 mld juanów, a w pierwszej połowie tego roku sprzedaż sięgnęła tylko 12 mld juanów. W Chinach wiele spółek z branży nieruchomości boryka się z dużymi problemami. Sprzedaż 100 największych mogła spaść nawet o połowę. Brakuje im pieniędzy na opłacenie podwykonawców i dostawców. W efekcie prace na budowach są wstrzymywane.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najslynniejszy-deweloper-swiata-przestal-sprzedawac-mieszkania-8384007.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje