Mniej upadłości, więcej nowych firm

Mniej upadłości, więcej nowych firm

Liczba bankructw nieco spadła w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jednocześnie przybywa nowych podmiotów.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport nt. upadłości przedsiębiorstw w Polsce. Wynika z niego, że od kwietnia do czerwca tego roku upadło w naszym kraju 80 firm. To nieco mniej niż kwartał wcześniej, kiedy liczba bankrutów wynosiła 88.

Z najnowszych danych wynika, że najwięcej bankrutów działało w sektorze handlu i naprawy aut. Sporo spółek upadło także w przemyśle, budowlance i usługach.

Liczba upadłości spadła w branży zakwaterowania i gastronomii, budownictwie a także informacji i komunikacji. Natomiast wzrosła w handlu i naprawie pojazdów samochodowych oraz usługach.

Przy tym więcej było bankructw wśród spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Ich liczba spadła wśród osób fizycznych, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Raport pokazuje także, że na rynku pojawia się coraz więcej firm. W drugim kwartale tego roku zarejestrowano ich 93,6 tys., podczas kiedy kwartał wcześniej 92,4 tys.  Największy wzrost nowo zarejestrowanych firm pojawił się w sektorze informacji i komunikacji (37,5 proc.) oraz transporcie i gospodarce magazynowej (13,9 proc.).

Źródło: https://businessinsider.com.pl/biznes/upadlosci-w-polsce-dane-gus-za-drugi-kwartal-2022-r/tz62lgt

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje