Maleją szanse na restrukturyzację Gwarny Wrocław

Maleją szanse na restrukturyzację Gwarny Wrocław

Przyspieszone postępowanie układowe Gwarny Wrocław trwa już ponad rok i słabo rokuje. Być może wierzyciele będą musieli poszukać innego rozwiązania.

Gwarna Wrocław to deweloper i były dzierżawca dawnego condohotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu. Spółka jest w przyspieszonym postępowaniu układowym, które trwa już ponad rok. Postępowanie restrukturyzacyjne umorzył sąd I instancji. Spółka złożyła jednak na tę decyzję zażalenie do sądu II instancji.

Z uzasadnienia sądu wynika, że Gwarna Wrocław nie jest w stanie zrestrukturyzować się z powodzeniem. Spółka nie będzie mogła wykonać układu i dalsze prowadzenie postępowania prowadzi do pokrzywdzenia wierzycieli. Dlatego dla wierzycieli lepsze będzie znalezienie innych rozwiązań niż trwanie w postępowaniu, które źle rokuje.

Spółka generalnie przedstawiła trzy warianty działań restrukturyzacyjnych. Sąd I instancji wszystkie ocenił jako nierealistyczne albo krzywdzące dla wierzycieli.

Zobowiązania Gwarny Wrocław sięgają prawie 50 mln zł. Najwięcej firma jest winna wierzycielom, którzy kupili wyemitowane weksle inwestycyjne oraz poręczenia obligacji – aż 23 mln zł. Zobowiązania wobec inwestorów, którzy zapłacili za lokale w hotelu, ale spółka nie przepisała im prawa własności to ponad 7 mln zł. Są jeszcze poszkodowani reprezentowani przez kancelarię Agaty Lickiewicz. Ich zobowiązania wynoszą ok. 1 mln zł. Pozostałe zobowiązania dotyczą wierzytelności przysługujących m.in. kontrahentom spółki i właścicielom lokali.

Źródło: https://www.pb.pl/deweloper-condohotelu-umyka-wierzycielom-1159693

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.