Rośnie ryzyko bankructw przez drogi gaz

Rośnie ryzyko bankructw przez drogi gaz

Jeśli przedsiębiorcy nie dostaną pomocy, od stycznia możemy mieć do czynienia z falą bankructw, spowodowaną niebotycznymi cenami gazu.

Zakład włókienniczy Biliński z Konstantynowa Łódzkiego musi się liczyć z szesnastokrotnym wzrostem rachunków za gaz od stycznia. W efekcie opłaty firmy przekroczą wartość miesięcznego przychodu. Obecnie faktura za gaz opiewa na 1 mln zł, a po nowym roku może to być 16 mln zł.

Kamil Biliński, prezes firmy, podkreśla, że problem ma cała branża. Jeśli spółka nie przetrwa, pracę straci 300 osób. Ponadto Biliński współpracuje z 250 innymi spółkami, które w razie jej problemów, też będą mogą mieć poważne kłopoty.

Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej, zwrócił uwagę, że wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie, podczas kiedy PGNiG notuje rekordowe zyski. Jego zdaniem od stycznia najlepsze polskie zakłady będą bankrutować. Dodaje, że potrzebna jest interwencja państwa. Gaz dla polskich firm powinien być tańszy.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/za-rok-nie-bedzie-czego-zbierac-tusk-odwiedza-firme-w-woj-lodzkim/shnjzbj

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ta-firma-pomaga-ubierac-polskich-zolnierzy-rachunek-za-gaz-wzrosnie-jej-16-krotnie/jjd8tpb

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje