Credit Suisse ma problemy

Credit Suisse ma problemy

Pojawiły się doniesienia o potencjalnej niewypłacalności drugiego co do wielkości szwajcarskiego banku. Rynek zareagował nerwowo.

Informacje o tym, że bank Credit Suisse może być niewypłacalny doprowadziły do wyprzedaży akcji przez inwestorów. Wskaźnik ryzyka kredytowego banku jest na rekordowo niskim poziomie. W poniedziałek kurs jego akcji spadł o 10 proc., a od początku roku o 60 proc. Ulrich Koerner, dyrektor generalny banku w weekend uspokajał, że bank ma silną bazę kapitałową i płynnościową. Jednak inwestorzy obawiają się jego bankructwa, podobnie jak było z Lehman Brothers.

Pod koniec miesiąca bank ma przedstawić plan restrukturyzacji. Credit Suisse pracuje nad sprzedażą aktywów i biznesu. Analizuje możliwość sprzedaży swojej jednostki handlu produktami sekurytyzowanymi. Rozważa też sprzedaż operacji zarządzania majątkiem w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/credit-suisse-na-krawedzi-inwestorzy-obawiaja-sie-powtorki-z-lehman-brothers/g9k0md0?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi&fbclid=IwAR1S_YUzFt0zQ3VD9BFfcoaIBQP2GCdPKKji5pA0ptvpjMVQIH5UyjVWXyY

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje