Małe szanse na ratunek dla Marie Zélie

Małe szanse na ratunek dla Marie Zélie

Z inwestycji w odzieżową spółkę Marie Zélie wycofał się inwestor. Teraz firmę najprawdopodobniej czeka upadłość.

Na początku października Krzysztof Ziętarski, właściciel spółki odzieżowej Marie Zélie, złożył w sądzie wniosek o jej upadłość. Zapewniał jednak, że firmę chce uratować. Do inwestycji w nią namówił Wiktora Jodłowskiego, prezesa szkoły językowej Talkersi. Ten jednak szybko z niej zrezygnował. Krzysztof Ziętarski tłumaczy, że teraz jedynym ratunkiem dla Marie Zélie jest jej wykup za minimum trzy miliony zł. W przeciwnym razie do sądu ponownie trafi wniosek o jej upadłość. Poprzedni został odrzucony ze względu na trwające postępowanie o zatwierdzenie układu.

Wniosek o zatwierdzenie układu przyjętego przez 150 wierzycieli Marie Zélie wpłynął do sądu w maju tego roku. Nadal nie ma decyzji w tej sprawie. Jeśli układ zostanie odrzucony, wierzyciele ruszą z roszczeniami. Firma nie będzie w stanie im sprostać. Jej płynność finansowa jest poważnie zaburzona.

Krzysztof Ziętarski wciąż wierzy, że Marie Zélie wyjdzie na prostą. Zapewnia, że gdyby udało jej się pozyskać kapitał obrotowy, mogłaby szybko osiągnąć rentowność, odbudować zaufanie klientek i spłacić wierzycieli.

Źródło: https://www.forbes.pl/biznes/sadny-dzien-nad-marie-zelie-zrezygnowal-inwestor-ostatniej-szansy/j5r2k1g

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Informator dla frankowiczów

Sytuacja frankowiczów w związku z upadłością Getin Noble Bank

Pobierz informator

Postępowanie o zatwierdzenie układu

Pobierz ebook

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje 

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.