Wydłuża się czas oczekiwania na umorzenie subwencji

Wydłuża się czas oczekiwania na umorzenie subwencji

Nadal wiele firm oczekuje na decyzje w sprawie umorzenia subwencji z tarcz finansowych nadzorowanych przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

Dotyczy to wsparcia otrzymanego w ramach Tarcz finansowych 1.0 i 2.0 i swym zasięgiem obejmuje ok. 7 tysięcy przedsiębiorstw. Jak wskazują przedstawiciele PFR to niewielki odsetek, stanowiący zaledwie 1,5% wszystkich firm, które otrzymały subwencje. Dlaczego więc te przedsiębiorstwa nadal oczekują na decyzje? Według ekspertów wynika to z kilku przyczyn. Po pierwsze, z błędów popełnianych przez firmy ubiegające się o wsparcie finansowe w składanej dokumentacji. Po drugie, z konieczności dokładnej weryfikacji wszystkich dokumentów złożonych przez firmy. Po trzecie, z problemów natury technicznej i administracyjnej.

Właściciele biznesów, którzy nadal czekają na decyzje wskazują, że ten czas stanowi hamulec w ich rozwoju. Nie wiedzą bowiem, czy gromadzić rezerwy na spłatę subwencji czy inwestować w rozwój.  

Przedstawiciele PFR deklarują, że do połowy przyszłego roku wszystkie firmy otrzymają stosowane decyzje.

Warto przypomnieć, że o sprawach związanych z umarzaniem subwencji pisaliśmy m.in. tutaj.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/7-tys-firm-czeka-na-umorzenie-subwencji-pfr-niektore-15-roku-dlaczego/5zb6686

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.