Kurczy się rynek prasy drukowanej

Kurczy się rynek prasy drukowanej

Rynek prasy drukowanej systematycznie się kurczy.

Trudna sytuacja za naszą wschodnią granicą wynikająca z agresji Rosji na Ukrainę i równie trudna sytuacja gospodarcza będąca pokłosiem ciągle rosnącej inflacji nie pozostają bez wpływu na rynek prasy drukowanej. Poszczególni wydawcy zmuszeni są podejmować zdecydowane decyzje. Wielu z nich decyduje się na przeprowadzenie działań restrukturyzacyjnych w postaci likwidacji posiadanych tytułów. Tak jest chociażby w przypadku Polska Press. Wskazany wydawca zlikwidował kilkadziesiąt tytułów lokalnych. Według zapewnień przedstawicieli Polska Press działania likwidacyjne były poprzedzone wnikliwą analizą i w ostateczności doprowadziły do: zwiększenia zasięgu poszczególnych tygodników, unowocześnienia ich szaty graficznej i niekiedy do zwiększenia ich objętości.

Prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych stara się szukać pozytywów. Upatruje ich w konieczności dostosowywania się wydawców do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Zauważa, że wydawcy decydują się na przeniesienie do internetu i inwestują w tamtejszy rozwój swoich tytułów.

Nie należy jednak zapominać, że nie zawsze działania naprawcze wystarczają. Niektórzy wydawcy zmuszeni są do podjęcia radykalnych kroków w postaci ogłoszenia upadłości. Tak było chociażby z wydawcą Motor-Presse Polska.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-lokalne-tygodniki-polska-press-zamyka

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Newsletter

Uproszczona restrukturyzacja

Dołącz do newslettera, aby pobrać e-book

Newsletter

Zapisz się na newsletter i otrzymuj dodatkowe informacje