Upadłość TXM

Upadłość TXM

Popularna sieć odzieżowych sklepów dyskontowych TXM upadła.

Kilka dni temu syndyk masy upadłości TXM Textilmarket poinformował, że dnia 7 grudnia 2022 roku uprawomocniło się sądowe postanowienie w przedmiocie ogłoszenia upadłości wskazanej sieci sklepów.

Warto przypomnieć, że sieć sklepów odzieżowo-przemysłowych TXM rozpoczęła funkcjonowanie w 1989 roku. Rozwój spółki był błyskawiczny. Pod koniec 2016 roku dobrze prosperowało 400 sklepów. Skłoniło to kierownictwo sieci do rozwinięcia działalności poza polskie granice. W ten sposób sklepy zaczęły powstawać w Rumunii i na Słowacji. Zapewne to skłoniło kierownictwo sieci do wejścia na warszawską giełdę. Stało się to w 2017 roku. Jednak już w 2018 roku zaczęto odnotowywać problemy finansowe, które w 2019 roku przerodziły się to w złożenie wniosku o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego. W ramach wypracowanego planu naprawczego założono:

  • przeanalizowanie funkcjonowania sklepów i zamknięcie tych nierentownych;
  • ograniczenie działalności tylko do polskich granic;
  • ograniczenie kosztów prowadzonej działalności;
  • porozumienie z bankami.

Spółce udało się zrealizować powyższe założenia. Wydawało się więc, że już nic nie stoi na przeszkodzie na systematyczne odbudowywanie utraconej pozycji. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. W efekcie, 30 kwietnia 2022 roku spółka zawnioskowała o upadłość, a 7 grudnia 2022 roku uprawomocniło się postanowienie sądu w tej sprawie.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/polacy-pokochali-dyskonty-ale-tej-sieci-dali-upasc-to-juz-koniec/dsjsljd

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.