Ericsson zwalnia

Ericsson zwalnia

Masowa fala zwolnień w branży technologicznej.

Firma trudniąca się dostawą usług i technologii telekomunikacyjnych – Ericsson – poinformowała o konieczności przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia. Redukcja etatów ma być zakrojona na szeroką skalę i objąć swym zasięgiem 8,5 tysiąca pracowników.

Ericsson to kolejna firma z branży technologicznej, w której przeprowadzone zostaną zwolnienia.  Wcześniej informowaliśmy, że na taki krok zdecydowali się m.in.: Microsoft, Yahoo, e-bay, Amazon, Meta, Philips. W związku z tym, możemy już mówić o masowych zwolnieniach w tej branży. Spowodowane są one koniecznością dostosowania do zmieniającej się rzeczywistości. Obecnie jest ona kształtowana przez powszechnie panującą niepewną sytuację gospodarczą, która wywołała  spadek popytu. A to zaś zmusza gigantów technologicznych do rewizji planów opracowanych wraz z zapanowaniem pandemii koronawirusa, kiedy to zainteresowanie świadczonymi przez nich usługami gwałtownie wzrosło.

Źródło: https://biznes.wprost.pl/firmy-i-rynki/11114668/masowe-zwolnienia-w-ericssonie-prace-straci-ponad-8500-osob.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.