Intersport Polska znalazł inwestora

Intersport  Polska znalazł inwestora

Sieć sklepów Intersport Polska pozyskała inwestora.

Francuska firma Intersport powstała pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. W ramach świadczonych usług zajmuje się sprzedażą markowych artykułów turystycznych i sportowych. Czyni to za pośrednictwem filii znajdujących się w państwach zrzeszonych pod ich egidą. Nie inaczej jest w przypadku filii zlokalizowanej w Polsce.

Od blisko dwóch lat reprezentanci polskiego oddziału deklarowali, że do zapewnienia dalszego rozwoju spółki niezbędne jest pozyskanie ok. 80 mln zł. W tym celu przystąpili do poszukiwania inwestora. Wydaje się, że właśnie go znaleźli. Rozmowy toczą się z EpicentrK – ukraińską siecią, dobrze prosperujących, sklepów budowlanych. Według dotychczasowych ustaleń, EpicentrK ma objąć akcje nowej emisji spółki. W zamian spółka otrzyma 10 mln euro. Finalizacja umowy ma dokonać się w ciągu najbliższego miesiąca po spełnieniu szeregu warunków typowych dla tego typu transakcji.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację strategii rozwoju Intersport Polska. Spółka przygotowała zakrojony na szeroką skalę plan, który obejmuje rozwój: zintegrowanej wielokanałowej dystrybucji towaru (omnichannel), sklepu internetowego, programu lojalnościowego, aplikacji i otwarcie nowych sklepów.

Źródło: https://www.pb.pl/intersport-znalazl-inwestora-w-ukrainie-1178725; https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/intersport-podsumowuje-rok-nie-obylo-sie-bez-korekty-celow-i-planow-sprzedazowych,114241.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.