Fuzja spółdzielni mleczarskich

Fuzja spółdzielni mleczarskich

Mlekpol przejmuje spółdzielnię Jogo.

Kilka lat temu spółdzielnia mleczarska Jogo zmagała się z problemami natury finansowej. Pod koniec 2020 roku stały się one powodem podjęcia działań restrukturyzacyjnych mających na celu poprawę rentowności funkcjonowania przedsiębiorstwa. Rozpoczęto również poszukiwania inwestora gotowego kontynuować działalność spółdzielni. Wydaje się, że teraz zakończyły się one sukcesem. Doszło bowiem do porozumienia przedstawicieli spółdzielni Jogo z przedstawicielami jednej z największych polskich spółdzielni mleczarskich – Mlekpol. Mlekpol zawnioskował już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie dotychczasowego konkurenta. Wydaje się więc, że ziści się pierwotny pomysł spółdzielni Mlekpol. Otóż, na początku 2020 roku spółdzielnia wyrażała już chęć przejęcia Jogo. Ostatecznie jednak wycofała się wtedy z tego pomysłu.

Warto przypomnieć, że to niejedyne przejęcie wśród spółdzielni mleczarskich w ostatnim czasie. W trzecim kwartale ubiegłego roku doszło do finalnego przejęcia spółdzielni Bielmlek przez Grupę Polindus-Laktopol. Wcześniej Bielmlek zmagał się z licznymi problemami. Od marca 2020 roku przechodził restrukturyzację, a w marcu 2021 roku ogłoszono jego upadłość.

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/mlekpol-przejmuje-jogo-lodzka-spoldzielnie-mleczarska,220657.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.