Problemy kolejnych banków

Problemy kolejnych banków

Czy problemy amerykańskich banków uruchomiły lawinę upadłości w sektorze bankowym?

Blisko dwa tygodnie temu upadły dwa duże amerykańskie banki: Silicon Valley Bank (SVB) i Signature Bank. Wywołało to poruszenie pośród innych uczestników sektora bankowego. Silnie odczuł to, drugi co do wielkości, szwajcarski bank – Credit Suisse. Dotąd uchodził on za jeden z trzydziestu światowych banków zbyt dużych by upaść. A jednak, pogłębiające się w ostatnich dniach problemy finansowe będące następstwem spadku zaufania inwestorów i klientów, przybliżyły Credit Suisse do upadku. By temu zapobiec, jego dotychczasowy konkurent i największy szwajcarski bank – UBS – uzyskał zgodę na jego przejęcie.  

Obecnie oczy ekspertów skierowane są na niemiecki bank Deutsche Bank. Kilka dni temu niepokój wywołał gwałtowny spadek akcji tego banku. Obawy pogłębił fakt, że kilka lat temu niemiecki bank nie był wolny od problemów finansowych. Udało się je jednak przezwyciężyć dzięki pomyślnie przeprowadzonej restrukturyzacji.

Źródło: https://www.money.pl/banki/zapadla-decyzja-w-sprawie-banku-credit-suisse-przejmie-go-najwiekszy-konkurent-6878239085816640a.html; https://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Banku-nastepny-w-kolejce-do-upadku-Akcje-nurkuja-rosnie-nerwowosc-na-rynkach-8511228.html

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.