Sieć sklepów sportowych kończy działalność

Sieć sklepów sportowych kończy działalność

Keller Sports przestaje istnieć.

Po prawie dwudziestu latach funkcjonowania kończy działalność niemiecka sieć sklepów sportowych – Keller Sport. Przez dwie dekady sklepy tej firmy powstały w wielu europejskich miastach m.in. Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Oferowane produkty sportowe cieszyły się dużą popularnością. Sytuacja zaczęła ulegać zmianie w 2020 roku wraz z nadejściem pandemii koronawirusa. Widoczny wówczas spadek obrotów zaczął się systematycznie pogłębiać. Było to następstwem: problemu z utrzymaniem płynności dostaw, inwazji na Ukrainę i trudnej sytuacji gospodarczej. Skłoniło to przedstawicieli Keller Sports do podjęcia działań naprawczych. W ich ramach udało się pozyskać inwestorów. Nie okazało się to jednak wystarczające. W efekcie, pół roku temu ogłoszono upadłość, a kilka dni temu syndyk poinformował o zakończeniu działalności Keller Sports.

Warto przypomnieć, że inna sieć sklepów, posiadających w asortymencie produkty sportowe, również mierzyła się z podobnymi problemami. Mowa o Intersport Polska, który, według ostatnich doniesień, rozwiązał swoje problemy poprzez pozyskanie ukraińskiego inwestora.

Źródło: https://polskiobserwator.de/aktualnosci/siec-sklepow-sportowych-calkowicie-znika-z-rynku-nie-pomoglo-ogloszenie-upadlosci/

Portal tworzony przez:

FilipiakBabicz.com

Obserwuj nas

Follow us

Posłuchaj podcastu ResTrue Talks.